topEtusivuPå svenskaIn englishYhteystiedot
reunus

KYSY ASIANTUNTIJOILTA:

Sovittelu päiväkodeissa:
Jonna Linnanahde; jonna.linnanahde@sovittelu.com

Sovittelu kouluissa ja oppimisyhteisöissä:
Maija Gellin; maija.gellin@sovittelu.com
Eeva Saarinen; eeva.saarinen@sovittelu.com
Janne Johansson; janne.johansson@sovittelu.com

Työyhteisösovittelu:
Timo Pehrman; timo.pehrman@innotimo.fi
Seppo Mäki; seppo.maki@vidi.fi

Perheasioiden sovittelu:
Vaula Haavisto; vaula.haavisto@sovittelu.com

Naapuruussovittelu:
Miriam Attias; miriam.attias@pakolaisapu.fi
Jens Gellin; jens.gellin@pakolaisapu.fi

Tuomioistuin sovittelu:
Elina Haapasalo; elina.haapasalo@oikeus.fi
Kaijus Ervasti; kaijus.ervasti@helsinki.fi

Riita-asioiden ja rikosten sovittelu:
Alueelliset sovittelutoimistot löytyvät THL:n sivulta:
https://www.thl.fi/fi/web/paatoksenteko-talous-ja-palvelujarjestelma/lainsaadanto/rikos-ja-riita-asioiden-sovittelu/yhteystiedot